Reference

Realizujeme projekty počínaje bytovou výstavbou (interiéry, koupelny, bytové příčky, barové pulty, prosklená schodiště, balkony) přes veřejné budovy (interiéry, vnitřní stěny a stropy administrativních a nákupních center) až po stavby v exteriéru a průmyslové stavby (protihlukové stěny, externí fasády kongresových center, tělocvičen, výrobních hal atd.).

Jako téměř jediný subjekt v republice realizujeme rekonstrukce původních luxfer u historických a památkově chráněných budov, včetně zprostředkování výroby replik původních sklobetonových prvků.

Novinka

Městské lázně Ostrava

Momentálně je prováděna přestavba koupelního domu v Ostravě. Cílem je oddělit atraktivními sklobetonovými prvky relaxační zóny (sauny, sprchové kouty apod.). Konstrukce je stavěná atypicky do kruhu, používány jsou luxfery pro vertikální výstavbu.

Realizované projekty

Pasáž Černá růže

Byla provedena rekonstrukce památkové chráněného objektu, použity byly pochozí a stropní luxfery pro rekonstrukci kleneb ve dvoranách. Staré a poškozené tvarovky byly nahrazeny novými dle původního vzhledu, vodorovné konstrukce byly nahrazeny tzv. čočkami. Použita byla klasická technologie bedněním a plné tvarovky.

Palác Charitas

Šlo o rekonstrukci střechy u vodorovných luxfer, cílem bylo pasáž lépe prosvětlit. Použity byly svařované tvarovky o rozměrech 190 x 190 mm, byl použit nový způsob realizace.

Pasáž Jindřišská

Při této úpravě šlo o rekonstrukci pochozích a vodorovných luxfer. Cílem bylo opět maximálně prosvětlit stávající pasáž. Použity byly tvarovky 170 x 170 mm, u rekonstrukce střechy byly použity plné tvarovky. Výstavba byla provedena bedněním.

Komunitní centrum sv. Prokopa v Butovicích

Vystavěna byla kruhová konstrukce a svislá sklobetonová konstrukce cca 15 až 20 m. Cílem projektu bylo vhodným způsobem prosvětlit interiéry. Sklobetonové prvky byly posazeny do ocelové konstrukce, šlo tedy o velmi netypickou realizaci. Použity byly luxfery pro vertikální výstavbu.

Univerzitní centrum ve Zlíně

Pro úpravu vnitřních prostor univerzity byly použity luxfery v kombinaci s barevným sklem. Cílem bylo dosáhnout prosvětlení učeben, chodeb a schodiště a oživit interiéry barevnými skly. Použity byly čiré a nebarevné luxfery pro vertikální výstavbu.

Budova ČEZ

Při úpravě budovy ČEZu byly použity svařované tvárnice 190 x 190 mm, výstavba byla provedena do mírného oblouku. Cílem úprav bylo prosvětlit chodby v prvním patře a zatraktivnit průčelí budovy při zachování původního architektonického záměru. Na stavbu byly použity čiré a nebarevné luxfery pro vertikální výstavbu

Liberec Plaza

Stavba sklobetonových prvků pro obytné a nákupní centrum. Stěny z luxferů zde měly oddělit parkovací stání ve 2., 3., a 4. podzemním podlaží. Cílem bylo netradičním způsobem rozdělit velký prostoru parkoviště na menší celky a celkově toto místo zatraktivnit.

ZŠ v Hloubětínské ulici v Hloubětíně

Proběhla výměna schodišťových oken za účelem prosvětlit chodby. Použitím kombinace barevných luxfer se povedlo interiérům dodat netradiční vzhled a celkově prostor zpříjemnit. Vyzdívka byla realizována z přízemí do 3. patra.

Mohlo by vás zajímat
  • Pro realizaci vaší stavby si můžete vybrat z těchto druhů luxfer.
  • Zajímá vás, co jsme v poslední době realizovali? Podívejte se na naše reference.


Fotogalerie
Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby nebo se potřebujete na něco zeptat? Neváhejte a kontaktujte nás!

opište číselný kód