Rekonstrukce historických budov

Čím jsme výjimeční?

Každá historická stavba je jedinečná a vyžaduje individuální řešení. Díky našim dlouholetým zkušenostem s rekonstrukcí původních sklobetonových prvků u historických a památkově chráněných objektů realizujeme projekty s velkou pečlivostí, kvalitou a důrazem na detail.

Při provádění rekonstrukce jsme schopni na zakázku vyrobit potřebné repliky dobových luxfer. Pro výrobu takovýchto luxfer máme k dispozici vhodné formy. U novějších budov se používají u vodorovné konstrukce svařované tvarovky, pro historické objekty se používají tvarovky plné.

Rekonstrukce historických staveb

Speciální luxfery pro vodorovné a pochozí konstrukce se dají použít na klenby, kopule, anglické dvorky nebo rekonstrukce památkově chráněných objektů (palác Černá růže, palác Alfa, Česká Národní banka, Václavská pasáž, palác Lucerna a další). Do těchto historických budov se používají repliky skleněných tvarovek z 20. a 30. minulého století. Obecně se dá říct, že co historický objekt, to jiná tvarovka. Z důvodu zachování původního tvaru tvarovek zajišťujeme výrobu jejich přesných replik na zakázku. Mezi nejčastěji používané tvarovky se při těchto rekonstrukcích používají plné tvarovky, nejčastěji v rozměrech 120 až 170 mm délky, tloušťka je pak od 22 do 30 mm.

Při rekonstrukci vodorovných sklobetonových konstrukcí, jsou dva druhy postupu:

Rekonstrukce probíhá většinou tak, že zachovalé tvarovky zůstanou původní, poškozené tvarovky jsou nahrazeny replikami. Jsme schopni na zakázku zajistit výrobu totožných tvarovek (replik), které byly použity v původní stavbě.

Další realizované projekty:

Mohlo by vás zajímat
  • Pro realizaci vaší stavby si můžete vybrat z těchto druhů luxfer.
  • Zajímá vás, co jsme v poslední době realizovali? Podívejte se na naše reference.


Fotogalerie
Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby nebo se potřebujete na něco zeptat? Neváhejte a kontaktujte nás!





opište číselný kód