Barevné luxfery – atraktivní prvek pro moderní bydlení (archiv článků)

Barevné luxfery - atraktivní prvek pro moderní bydlení

Již dlouho neplatí pravidlo, že luxfery musí být jen mléčné nebo průhledné. Dnes lze na trhu nakoupit luxfery rozmanitých barev. Hledáte inspiraci pro přestavbu stávajícího interiérů nebo nového bytu? Barevné luxfery (odkaz na Náš sortiment) se mohou stát vhodným prvkem, který stavbě nebo prvku v interiéru dodá atraktivní a neopakovatelný vzhled.

Renomovaní výrobci luxfer, jako jsou např. Vitrablok nebo Vetrroaredo v současné době nabízejí na trhu luxfery různých barev – od růžových přes fialové až po černé. Samozřejmostí dnes jsou také různé metalické luxfery a luxfery s různými povrchovými úpravami. Současným trendem je z luxfer vytvářet barevné zdi a další barevné prvky v interiéru. Problémem už také není barevné luxfery používat i pro venkovní stavby. Dříve to nebylo kvůli výrobnímu postupu využívajícímu barevné fólie vhodné (po jisté době luxfery na slunci vybledly). Dnešním probarveným luxferám vyráběným přímo z barevného skla už však slunce venku nevadí.

Při vytváření barevných prvků z luxfer se žádné meze nekladou.

Může jít jak o vytváření ploch jednobarevných, tak o kombinace různých barev. Schodiště, světlíky, bytové přepážky, sprchovací kouty, prvky do ložnice, svítící bary a recepce, to vše může být nápaditě a s elegancí barevně sladěno s okolím. Barevná stěna např. efektně oddělí jednotlivé prostory a vynikne, stane se významným prvkem interiéru. Pokud jí navíc prostupuje světlo, dodá interiéru i další zajímavý prvek. Pro inspiraci si prohlédněte okolní obrázky.


>> Máte zájem postavit si prvek z barevných luxfer? Obraťte se na nás pro radu.

>> Přehled nabízených barev a tvarů luxfer naleznete v našem sortimentu.