Luxfery se vrací do módy (archiv článků)

Luxfery se vrací do módy! Léty osvědčená technologie sklobetonových prvků dodávající interiéru patřičné prosvětlení a lehkost se nyní opět začíná prosazovat jako žádané architektonické řešení výstavby interiérů a exteriérů. Nejde však jen o pouhý návrat dřívějších postupů a zvyklostí, přináší s sebou nové možnosti a technologie výstavby.

Dnešní stavby z luxfer doznaly řadu změn. Již na první pohled patrná změna představuje odlišný způsob používaní barev. Dnešní moderní luxfery renomovaných výrobců jako Vitrablok nebo Vetrroaredo nepoužívají barevné folie, ale vyrábějí se přímo z barevných skel. Na slunci už díky tomu neblednou. Netradiční pojetí představují také svítící stěny z luxfer, (používají se zde probarvené luxfery, za které se instaluje světelný zdroj pro nasvětlení). Stále častější je použití luxfer v novostavbách. Řada klientů volí luxfery při realizaci příček (namísto typického sadrokartonu, ytongu nebo zdiva), při oddělení chodeb a dalších místností.

Luxfery plní roli výrazných designových prvků v interiérů

V rámci dostavby nových bytů jde také o velmi výrazný designový a estetický prvek. Z luxfer se staví atraktivní a nápadité sprchovací kouty, příčky v dětských pokojích, bary v jídelně nebo obýváku (především u mezonetových bytů). Z venkovních prvků jsou to například balkóny a balkónová zábradlí v nově stavěných bytových domech. Jde o významnou alternativu ke klasickému zábradlí z betonu nebo železobetonového prvku s vkládaným drátosklem. Kapitolou samou o sobě jsou pak přestavby a rekonstrukce střešních kleneb, pochozích podlah z luxfer a dalších prvků při rekonstrukci historických budov (odkaz na profil této služby v realizaci projektů).


>> Máte zájem postavit si prvek z luxfer? Obraťte se na nás pro radu.

>> Přehled nabízených barev a tvarů luxfer naleznete v našem sortimentu.