FAQ

Produkty

Tvárnice Basic a Design se nedoporučují navzájem kombinovat v jedné stěně. Tvárnice Basic jsou větší oproti tvárnicím Design asi o 1mm na každé straně a rozdíl je také v barevném odstínu. Tvárnice série Design nabízí několik možných kombinací vzorů a rozměrů jako tvárnice série Basic. Naopak tvárnice série Basic jsou cenově dostupnější a proto je více preferována na velkých stavbách.

Nedají, pokud jsou použity tvárnice v jedné stěně.

Ano, existují i v tloušťce 5 cm, 10 cm a 16 cm z produkce Technology.

Ano, standardní tvárnice rozměru 190 x 190 x 80 mm mají standardně požární odolnost E60. Jsou samozřejmě v nabídce také speciální protipožární luxfery, které mají tyto parametry výše. Tyto tvárnice jsou v nabídce v řadě Technology.

Montáž

Luxfery stěny se spojují cementovou maltou (Glassfixem). K vytvoření stejných spár mezi kostkami se používají distanční křížky, které vytvoří stejné spáry v horizontálním a vertikálním směru. Na samotný závěr když je stěna již suchá se distanční křížky zaspárují flexibilní spárovací hmotou nebo opět Glassfixem.
Stále populárnější je tzv. suchá montáž Quicktech která je vhodná pro instalaci luxfery stěn v interiéru. Výhodou je jednoduchá a rychlá montáž při zachování minimální spáry mezi tvárnicemi. Takto postavené příčky se na závěr spárují a jsou k nerozeznání od tradičně postavené luxfery příčky.

Distanční křížky slouží k vymezení spár mezi luxfery tvárnicemi v horizontálním i vertikálním směru. Křížky zůstávají mezi tvárnicemi i po zatvrdnutí malty, vylamují se pouze vyčnívající plastové plošky. Vyrábí se více druhů křížků od 2 mm (pro typ DESIGN) 5 mm, 10 mm až po spáru 16 mm.

Ano používá se standartně 6 mm hřebínková ocel povrchově upravená proti korozi. Může se použít i většího průměru, ale pak se musí použít k realizaci i větší křížky.

Glassfix je speciální směs vyvinutá pro spojování a spárování luxfery tvárnic určená do interiéru a exteriéru. Dodává se ve dvou baleních 5 a 25 kg, v bílém provedení. Vydatnost je cca 18 – 19 kg na 1 m2 luxfery tvárnic i se spárováním.

Doručení a vrácení zboží

Jelikož disponujeme jedním z největších skladů ve střední Evropě, většinu objednávek dodáváme obratem. Pokud vybraný sortiment není na skladě, dodávka trvá přibližně 10 pracovních dnů od závazné objednávky. Dodávka závisí také na stavu skladu ve výrobních závodech.